Makšķerēšanas naži

Makšķerēšanas nažiem parasti ir garš asmens un parasti par makšķerēšanas nazi tiek uzskatīts zivs filejas nazis, bet tas nav vienīgais makšķerēšanas nazis. Makšķerēšanas nažu asmens parasti ir izliekts un tas ir elastīgs. Naži priekš mazākām zivīm parasti ir plāni, kā arī tiem visbiežāk ir smails un ciets naža gals, ko izmanto, lai zivis izķidātu. Citiem nažiem ir šķautne asmens aizmugurē, kas arī tiek izmantota, lai zivis iztīrītu un sagrieztu. Lielākām zivīm (lasis, tuncis u.c.) nažiem ir neass, apaļš gals, kā arī tiem parasti ir taisns asmens. Tie ir diezgan lieli, izturīgi un ar mazāk elastīgu asmeni. Ar makšķernieku nazi zivs tiek notīrīta, atdalīta fileja no kaula vai zivs tiek sagriezta mazākos gabalos. Zivs sagriešanai un filejas atdalīšanai tiek izmantoti arī naži, kas ir paredzēti gaļas sagriešanai un atdalīšanai no kaula.

image

Starp makšķerniekiem ir izplatīti arī neliela izmēra naži. Šim nazim parasti ir īss, plāns asmens un tā rokturis visbiežāk ir īss, tāpēc to sauc arī par kabatas nazi. Naža mazā izmēra dēļ to ir viegli un ērti pārnēsāt.

Makšķerēšanas naži var būt gan fiksētie, gan saliekamie. Fiksēto nažu priekšrocība ir tā, ka naža asmens ir garāks, kā arī tas ir izturīgāks. Turklāt saliekamos nažus ir vieglāk pārnēsāt un tie ir drošāki.

image

Ne mazāk svarīgi makšķernieku nažiem ir tā materiāls un rokturis. Naža asmens materiālam ir jābūt tādam, lai tas būtu ass un izturīgs, bet tajā pašā laikā arī elastīgs. Tam ir jābūt arī noturīgam pret koroziju, jo tas ir bieži pakļauts mitrumam. Naža rokturim ir jābūt tādam, lai tas neslīdētu, jo makšķernieku rokas bieži vien paliek mitras, ko ietekmē ne tikai laika un vides apstākļi, bet arī zivs apstrādāšanas process. Ir svarīgi, lai rokas neslīdētu, lai nesavainotu sevi un lai zivi varētu apstrādāt visaugstākajā kvalitātē.

“AA knives” piedāvā makšķerēšanas nažus, kas būs ne tikai asi un viegli lietojami, bet arī droši un piemēroti dažādiem apstākļiem.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email