Medību naži

Medību naži ir naži, ko izmanto medību laikā, lai sagatavotu medījumu – ādas noņemšanai vai gaļas izciršanai un sagriešanai. Medību naži tiek uzskatīti par vienu no senākajiem nažu veidiem, jo jau Akmens laikmetā tika veidoti naži, kurus izmantoja medību laikā. Mūsdienās medību naži ir pilnveidoti un ir iespēja izvēlēties sev vispiemērotāko veidu.

image

Medību naži ir tradicionāli domāti griešanai nevis duršanai un parasti tiem ir viena asinātā mala. Asmens lielākajai daļai modeļu ir izliekts, bet mēdz būt naži, kuriem ir gan izliekts asmens, kas ir paredzēts ādas noņemšanai, gan arī taisnā daļa, lai medījumu sagrieztu. Medību nažiem pārsvarā ir noapaļots gals, lai noņemot ādu, to nesabojātu. Mēdz būt naži, kuriem ir neliels āķis, kas ir domāts, lai atgrieztu vēderu un neskartu muskuli vai kādu no orgāniem. Daži medību naži ir pielāgoti arī citām nodarbēm brīvā dabā, piemēram, nometnes nazis, kuru mednieki var izmantot kā mačeti vai līsti, ja šie konkrētie instrumenti nav pieejami. Šajā gadījumā to funkcija ir līdzīga izdzīvošanas nazim.

Mūsdienās medību nazim ir dažādas funkcijas. Kā viena no galvenajām funkcijām ir izķidāšana, ko parasti dara uzreiz pēc medījuma nomedīšanas, lai saglabātu gaļu. Ar medību nazi ir iespējams atgriezt medījuma vēderu, lai izņemtu orgānus.

image

Medību nazis ir paredzēts arī ādas noņemšanai, kas parasti ir izliekts un tā asmens ir īss un plāns, lai noņemot ādu, nesabojātu muskuļus vai kādu orgānu. Pēc orgānu izņemšanas un ādas noņemšanas parasti nepieciešams medījumu atkaulot, lai iegūtu vēlamo gaļu. Pēc tam gaļa tiek sadalīta. Lai to izdarītu, ir nepieciešams nazis, kas ir ļoti ass, un tādējādi veic tīru griezumu. Lai pienācīgi apstrādātu medījumu, ir dažādi nažu veidi, kas ir speciāli piemēroti konkrētajai darbībai.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email