Saliekamie naži

Saliekamie naži jau izsenis ir bijuši populāri, jo tos ir ērti un viegli pārvietot, lai izmantotu dažādās dzīves situācijās. Saliekamie naži var būt dažādu veidu, ieskaitot medību, makšķerēšanas un citus.

Saliekamie naži atšķiras ne tikai ar to funkcionalitāti, bet viens no galvenajiem aspektiem ir asmeņu skaits. Tie var būt viena asmens, vairāku asmeņu naži. Viena asmens saliekamajiem nažiem ir pieejamas daudzas formas un izmēri, tie parasti ir vienkārši. Šiem nažiem galvenā koncentrācija ir uz tā asmeni, kā arī tie parasti ir izturīgāki nekā vairāku asmeņu naži, tāpēc šie naži ir lieliski, lai veiktu darbus, kuriem ir nepieciešams stingrāks asmens. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka šiem nažiem parasti ir ātrs atvēršanās mehānisms, kas ļauj tiem atvērties vien dažās sekundēs. Šis nazis ir lielisks, lai veiktu kādu konkrētu darbu, jo viena asmeņa naži ir populāri starp medību, makšķerēšanas un sēņošanas nažiem.

image

Vairāku asmeņu saliekamajiem nažiem parasti ir divi, trīs vai četri asmeņi, kas var veikt dažādus darbus. Vispopulārākie ir divu asmeņu naži, tomēr trīs vai četru asmeņu naži dod lielāku izvēli. Šī tipa nazis ir piemērots tiem, kuri ikdienā veic dažādus darbus, tādējādi dodot iespēju tos izpildīt labāk. Vairāku asmeņu saliekamajam nazim nav tik liela izturība kā viena asmens nazim, taču tas sniedz daudzveidību.

image

Saliekamajiem nažiem ir vairāki atvēršanas mehānismi, kas ir būtisks faktors naža izvēlē. Viens no populārākajiem un senākajiem veidiem ir manuāla asmeņa atvēršana, visbiežāk naža asmenī ir iestrādāta rieva, kas ļauj to ar nagu viegli un ērti aizķert. Otra manuālā metode ir to atvērt ar īkšķi, kad nazī ir iestrādāta dobīte, kura ļauj ar īkšķi atvērt asmeni, šī metode ir ērta atvēršanai ar vienu roku.

Automātiskā asmens atvēršana ir paredzēta naža atvēršanai ar pogu vai slēdzi, kas ļauj to atvērt ar vienu roku. Šis naža atvēršanas veids ir lielisks gadījumos, kad nazi ir nepieciešams atvērt ar vienu roku un ātri.

Jaunākais no naža atvēršanas mehānismiem ir veids, kad naža asmens tiek atvērts uz naža noteiktā vietā veicot uzspiedienu. Šis naža atvēršanas mehānisms ir kļuvis ļoti populārs un pieprasīts.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email